آخرین اخبار و رویدادهای جهان

انگلیس: داعش 400 سایت اینترنتی را در سال 2017 برای گسترش افکار خود بکار گرفت

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶

وزارت کشور انگلیس اعلام کرد حامیان گروه تروریستی داعش طی سال گذشته میلادی از بیش از ۴۰۰ سایت اینترنتی برای گسترش تبلیغات خود استفاده کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری پرس اسوسیشن، محققان انگلیسی مشخص کرده‌اند که حامیان داعش دست‌کم از ۱۴۵ مورد از این خدمات اینترنتی برای نخستین بار در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ به منظور گسترش محتوای “مسموم” بهره برداری کردند.

همچنین بررسی‌ها نشان می‌دهد که افراط گران به دنبال گسترش حضور خود در بخش‌های کمتر مهم در فضای مجازی بوده‌اند چراکه شرکت‌های شناخته شده و بزرگ اینترنتی تلاش‌هایشان برای پاکسازی محتوای افراط گرانه تشدید کردند.

این در حالی است که دولت انگلیس از یک تکنولوژی جدیدی رونمایی کرد که هدفش تشخیص خودکار محتوای تروریستی پیش از انتشار آنها در فضای مجازی است.

مقام‌های انگلیسی ادعا کردند که این ابزار می‌تواند ۹۴ درصد ویدئوهای تبلیغاتی داعش را تشخیص دهد.

وزارت کشور انگلیس همچنین گفت: تمامی پنج حمله تروریستی که در سال گذشته میلادی در خاک بریتانیا رخ داده‌اند یک “مولفه اینترنتی” داشته‌اند و بعد از این اتفاقات سایت‌های مهم اینترنتی از بابت این مساله تحت فشار قرار گرفته‌اند.

این وزارتخانه در تحلیل خود نوشت: حامیان داعش از بیش از ۴۰۰ سایت اینترنتی منحصربه فرد استفاده کرده‌اند تا در سال ۲۰۱۷ محتوای مسموم خود را گسترش دهند.

این آمار شامل شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های انتشار ویدئو، دانلود محتوا و همچنین انتشار متن می‌شود.

این تحقیق تصریح کرده که از ماه ژوئیه تا پایان سال ۲۰۱۷، ۱۴۵ سایت اینترنتی برای نخستین بار برای فعالیت‌های افراط گرانه مورد استفاده قرار گرفتند.

انتهای پیام