آخرین اخبار و رویدادهای جهان

ایرنا - 'می‌دونی یه گردان بره خط ، گروهان برگرده یعنی چی؟ '

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

صاحب‌خبر –

۲۲ اسفند روزی که به اسم شهید نامگذاری شده امسال مصادف شد با چهارشنبه آخر سال ، هنگامی که خانواده ها خودشان را با برگزاری آیین شادمانه چهارشنبه سوری برای نوروز آماده می کنند.
آیا خبر دارید در هشت سال دفاع مقدس ۲۲۵ هزار و ۵۷۰ تن از فرزندان این سرزمین به شهادت رسیدند . آیا می دانید که گیلان با وجود دوری از خط مقدم جبهه با هشت هزار شهید ، ۲۰ هزار جانباز و ۲ هزار و ۶۰۰ آزاده جزء ۱۰ استان اول کشور از نظر تعداد شهدا و ایثارگران به شمار می‌رود .
خانواده های شهدایی که سالها است لحظه تحویل سال را بر سر مزار فرزندانشان می گذرانند و در خیال با او سر سفره هفت سین می نشینند.
بستگان جانبازان و ایثارگرانی که سالها است درگیر بیماری و مشقت عزیزانشان هستند و فرصت چندانی برای تفریح و دید و بازدید ندارند.
آنها اما برای چه رفتند ؟ برای پول ، مقام ، شهرت ؟ به راستی کدامیک نصیبشان شد ؟
آنان فارغ از دنیا و مافیها خانواده هایشان را به خدا سپردند و پای در راه نهادند ، بی آن که ترس از دست دادن جان و مال داشته باشند .
رفتند با این امید که میهنشان پایدار بماند و هم میهنانشان از گزند دشمن در امان.
غافل از این که برخی مدعیان ، خلاف آرمان ها و آرزوهای آنان به جای تلاش برای آبادانی این سرزمین به دنبال سهم خواهی های حریصانه قدرت و مکنت و به جای تلاش برای همبستگی در پی فرقتند.
اما ما که اکنون در زیر سایه درخت سترگ و پربار ایثار و فداکاری این شهیدان نشسته ایم چه ؟
آیا ما وامداران این شهیدان دین خودمان را نسبت به مهین مان و این دلاوران سفر کرده ادا کرده ایم ؟
حالا که چند روز دیگر سال نو می شود نگاهی کنیم به آرمانهای شهدا و برای آبادانی میهنمان در حد توانمان بکوشیم . آنچه را برای خود نمی پسندیم برای همسایه همشهری و هموطنمان روا نداریم . در هر شغل و سمتی که هستیم کارمان را به درستی و سلامت انجام دهیم . اگر یاور دیگران نیستیم چون خاری در چشم و پایشان نباشیم .
شادی را ثروت را و خوشبختی را همانگونه که برای خود می خواهیم برای دیگران نیز بخواهیم .به جای سهم خواهی برای جلب مشارکت و همکاری و همدلی و نیکبختی همگانی بکوشیم .
به یاد داشته باشیم هرچقدر دارا و قدرتمند به قول لسان الغیب حافظ ‘ آخرالامر گل کوزه گران خواهی شد.’
اگر به یقین به روز محاسبه باور داریم ، فراموش نکنیم سرانجام در پیشگاه عدل الهی خواهیم ایستاد و برای کردارمان مورد پرسش قرار می گیریم .
و در پایان این پند نیکوی حضرت سعدی را در آستانه بهار به گوش جان بشنویم که می فرماید : ‘ مکن عمر ضایع به افسوس و حیف
، که فرصت عزیزست و الوقت سیف .
گیتی بابایی
۶۰۳۰

انتهای پیام /*

∎​