آخرین اخبار و رویدادهای جهان

فردا - با فشار این نقطه از دست، سردرد و میگرنتان تسکین پیدا می‌کند

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶

سرویس سبک زندگی فردا: بسیاری از افراد برای تسکین درد به متخصص طب فشاری مراجعه می‌کنند و متخصص طب فشاری به کمک نقاطی به نام مریدین در تسکین درد به فرد کمک می‌کند. طب فشاری و سوزنی از روش‌های درمانی است که پیشینه آن به طب باستان چین (TCM) باز می‌گردد. در ادامه این مطلب را به نقل از
همشهری آنلاین بخوانید.

بر اساس طب چینی، ۱۲ کانال اصلی در بدن وجود دارد که هر کانال به چند ارگان ارتباط دارد و به حفظ سلامت فرد کمک می‌کند. اگر یکی از نقاط طب فشاری یا سوزنی در مسیر کانال انرژی دچار اختلال شود، می‌تواند موجب ایجاد درد یا بیماری در فرد شود.

متخصصان طب فشاری از انگشتان، کف دست و آرنج‌ها استفاده می‌کنند تا با فشار یکی از نقاط مشخص شده انرژی موجود در کانال‌ها را دوباره به جریان بیندازند.

بسیاری از افراد برای تسکین درد به متخصص طب فشاری مراجعه می‌کنند و متخصص طب فشاری به کمک نقاطی به نام مریدین در تسکین درد به فرد کمک می‌کند.

مریدین مسیرهای رگ مانندی هستند که بر اساس طب باستانی چین مسیر حرکت انرژی در بدن هستند و در طب سوزنی و طب فشاری به آن‌ها نقاط رفلکسی می‌گویند و برای درمان بیماری‌ها از تحریک این نقاط از فشار یا سوزن استفاده می‌شود.

هر مریدین با یک عضو یا سیستم بدن در ارتباط است، در طب فشاری به جای سوزن از فشار استفاده می‌کنیم تا فشارهای عمیق بر روی نقاط موثر ایجاد و از آن به عنوان یک روش برای تسکین درد و علائم برخی بیماری‌ها استفاده کنیم.

ما به شما یک روش طب فشاری برای تسکین برخی دردهای شایع را معرفی می‌کنیم. با فشار نقطه‌ای به نام هگو یا (Large Intestine ۴) که بین انگشت شست و اشاره در قسمت انحنا و گوشتی عضله دست قرار دارد، می‌توانید بدون مصرف مسکن سردرد و میگرن خود را تسکین ببخشید (تصویر بالا). با فشار این نقطه که به طور مخفف نقطه LI۴ نیز نامگذاری می‌شود می‌توان دندان‌درد، خونریزی و گرفتگی بینی، درد گردن و شانه، درد آرتروز و مشکل یبوست را درمان کرد.

 هشدار

باید توجه داشت که فشار نقطه LI۴ با انرژی سایر نقاط بدن در ارتباط است و به همین دلیل زنان باردار نباید این کار را برای تسکین درد‌ها انجام دهند.