آخرین اخبار و رویدادهای جهان

مدودف: روابط چین و روسیه در بالاترین سطح قرار دارد

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶

مدودف: روابط چین و روسیه در بالاترین سطح قرار دارد

دسته بندی : اخبار تاریخ : سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶

نخست‌وزیر روسیه در جریان سفرش به چین اعلام کرد که روابط میان مسکو و پکن در حال حاضر در بالاترین سطح خود در تاریخ روابط دوجانبه قرار دارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری راشا تودی، دیمیتری مدودف، نخست‌وزیر روسیه اعلام کرد، در شرایط فعلی روابط کشورش با چین، این احتمال وجود دارد که مسکو به دنبال تسهیل صدور روادید برای گردشگران چینی باشد.

وی افزود: مسکو احتمالا این امکان را برای گردشگران چینی فراهم خواهد ساخت که به صورت گروهی برای سفرهایی به مدت حداکثر سه هفته بدون نیاز به روادید به روسیه سفر کنند.

مدودف در جریان سفر رسمی سه روزه خود به چین، خاطرنشان کرد: تعداد گردشگران چینی در روسیه طی چند سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود به میزبانی کشورش از مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ پرداخت و گفت، روسیه انتظار دارد شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری چین در این رویداد ورزشی حضور پیدا کند.

به گفته نخست‌وزیر روسیه، مسکو و پکن روابطی برابر و دوستانه دارند که در حال حاضر در بالاترین سطح ممکن قرار دارد.

وی افزود: فکر می‌کنم روابط ما در چند سال گذشته به سطحی از توسعه رسیده که می‌توان گفت این روابط به نتایج انتخابات‌ها در دو کشور بستگی ندارد؛ چرا که تعاملاتی راهبردی میان دو طرف وجود دارد و این تعاملات متمرکز بر آینده و نسل آینده است.

انتهای پیام